Sabina Poulsen

 Twoja gospodyni na Wyspach Owczych


Na Wyspach Owczych mieszkam od roku 2005. Przez wiele lat życia na archipelagu, poznałam go jak własną kieszeń. Pochodzę z Odolanowa w woj. Wielkopolskim, zaś z wykształcenia jestem pedagogiem.

Moją drugą pasją stała się turystyka, zarówno pod względem zwiedzania świata z najbliższymi, jak pokazywania mojego miejsca na Ziemi swoim gościom. W 2020 roku, jako pierwsza Polka na Wyspach Owczych, uzyskałam licencję przewodniczki turystycznej.

Oprócz wycieczek turystycznych organizuję także wyjazdy biznesowe oraz eventy.

O mnie

Od wielu lat działam lokalnie, wspieram rodaków na archipelagu


a dzięki znajomości języka farerskiego, pomagam mieszkańcom oraz polskim turystom. Jestem założycielką Fundacji Polsko – Farerskiej, której zadaniem jest aktywizacja relacji polsko-farerskich, przybliżając również Farerom polską kulturę i tradycję. Inny ważny dla mnie polsko – farerski projekt powstał w 2021 roku, kiedy to światło dzienne ujrzały sklep internetowy flagg.fo z farerską wełnianą odzieżą i dekoracjami do domu, a także moja autorska linia kosmetyków Pure Faroes by Sabina Poulsen. Jestem również współautorką przewodnika turystycznego „Wyspy Owcze z pierwszej ręki”, który w 2021 roku został wyróżniony Nagrodą Magellana. W 2020 roku założyłam Klub Polskich Morsów na Wyspach Owczych, natomiast od 2021 roku jestem członkinią Farerskiego Związku Pływackiego. Pod koniec 2022 roku zostałam nagrodzona w plebiscycie Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej.


Filmy O mnieWyspy Owcze to mój drugi dom, to miejsce, które pokochałam całym sercem. Na co dzień wychowuję tu dwójkę dzieci, korzystam z dobrodziejstw farerskiej przygody i chętnie dzielę się moją miłością do archipelagu z gośćmi. Zwiedźcie Wyspy Owcze razem ze mną, a gwarantuję, że do domu wrócicie nie tylko z pięknymi zdjęciami, ale przede wszystkim z niesamowitymi wspomnieniami.

Moje miejsca w sieci:
IG: @sabina_na_wyspach_owczych_
FB: Sabina na Wyspach Owczych

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/sabina-poulsen-b490571ab/

 

Zapisz się do newslettera


Otrzymuj informacje o zniżkach na atrakcje turystyczne na Wyspach Owczych !

 

Zapisz się do newsletteraOtrzymuj informacje o zniżkach na atrakcje turystyczne na Wyspach Owczych !